Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Małżeństwa, całe rodziny, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszyscy, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia są bliskie zachęcamy do wspólnej modlitwy i refleksji podczas Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23-24 września 2017 r.

„W tym szczególnym roku jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej spotkajmy się przed Jej wizerunkiem, stając przy Matce wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami. Każdy z nas potrzebuje umocnienia wiary i więzi z Bogiem, również, a może przede wszystkim, w życiu małżeńskim i rodzinnym. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji polskich małżeństw i rodzin, a także do refleksji i wymiany doświadczeń” – zachęca ks. Przemysław Drąg krajowy duszpasterz rodzin.

Pielgrzymka organizowana jest przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

Program pielgrzymki

Sobota, 23 września 2017

15.30 Msza św. w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Przewodniczy biskup Jan Wątroba, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP

16.45 Koncert i świadectwo zespołu Moja Rodzina. Sala o. A. Kordeckiego

19.30 Droga Krzyżowa na wałach

21.00 Apel Jasnogórski

Niedziela, 24 września 2017

9.00 Spotkanie w sali o. A. Kordeckiego

Wychowanie dzieci i młodzieży – nowa podstawa programowa WDŻ

Zaproszenie na IX światowe Spotkanie Rodzin z papieżem Franciszkiem. Dublin 22–26 sierpnia 2018 r.

11.00 Msza święta na szczycie

· Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

· Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego

· Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski