Metody rozpoznawania płodności

  • Home
  • Metody rozpoznawania płodności


Naturalne metody rozpoznawania płodności

Naturalne metody rozpoznawania płodności polegają na codziennych, nieskomplikowanych obserwacjach sygnałów, jakie daje organizm kobiety (biomarkerów płodności) oraz interpretacji tych objawów - określaniu, kiedy w cyklu jest biologiczna możliwość poczęcia dziecka, a kiedy tej możliwości nie ma. Są to metody oparte na badaniach naukowych, których - z pomocą nauczyciela metody - może nauczyć się każdy. 
To metody, które umozliwiają nie tylko świadome planowanie rodziny, ale także dostarczają informacji na temat stanu zdrowia kobiety, pozwalają monitorować cykl miesiączkowy i wcześnie wykrywać ewentualne nieprawidłowości. To metody, które wspierają komunikację w małżeństwie, kształtują charakter i wzmacniają relacje. 

Aby prawidłowo i skutecznie nauczyć się metody, warto skontaktować się z nauczycielem danej metody i przy jego pomocy zdobywać wiedzę i rozwiewać ewentualne wątpliwości. 
Doradcy Rodzinni w Diecezji Legnickiej mogą pomóc w opanowaniu metody Rotzera, metody polskiej (dr Kramarek) oraz metody angielskiej. Więcej informacji na stronach www poszczególnych metod: