Ruch Szensztacki

Międzynarodowy Ruch Szensztacki skupia ponad 25 wspólnot, do których należą kapłani, osoby konsekrowane oraz osoby świeckie. Jedną ze wspólnot jest ruch pielgrzymkowy, którego członkowie realizują apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Maryja nie tylko czeka na swoje dzieci, ale sama pragnie wśród nich zamieszkać. Dlatego członkowie ruchu zapraszają Maryję do swoich domów, realizując w ten sposób apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej. Maryja w małej kapliczce nawiedza domy, by uczynić je miejscami obecności Boga, sanktuariami życia oraz kościołami domowymi.
  W diecezji legnickiej Ruch Szensztacki istnieje od 6. kwietnia 2008 r. Wtedy to w parafii Chrystusa Króla w Bolesławcu kilka rodzin podjęło się realizacji apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej, przyjmując pierwszą kapliczkę i zakładając pierwszy krąg. Obecnie, w siódmym roku istnienia Ruchu, w diecezji peregrynuje ponad 40 kapliczek, a rodzina szensztacka liczy ponad 400 rodzin. Jesteśmy obecni w parafiach w Bolesławcu, Raciborowicach, Nowogrodźcu, Gierałtowie, Osłej, Żeliszowie, Miłkowie, Wielowsi.

Koordynatorzy diecezjalni:
Marek Szyjkowski (tel. 692 451 451), Teresa Szyjkowska (tel. 692 451 400)

www