Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR
Celem działalności Wspólnoty jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Motywem przewodnim dla Wspólnoty stały się słowa Pana Jezusa wypowiedziane do Samarytanki przy studni Jakuba opodal miejscowości Sychar: „Kto zaś będzie pił wodę, którą ja mu dam stanie się w nim, źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu" (Jan 5,14). Członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR stanowczo sprzeciwiają się mentalności rozwodowej i są zwolennikami ratowania małżeństwa. Naszym celem jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, także po rozwodzie i kiedy ich współmałżonkowie uwikłani są w związki niesakramentalne. Członkowie wspólnoty pragną w różny sposób pomagać wszystkim małżonkom, którzy chcą wytrwać w wierności, mimo że pojawiające się problemy wydają się często nie do udźwignięcia.

Spotkania ogniska w IV piątki miesiąca. Rozpoczynają się od Mszy św o godz. 18. Po Mszy św przechodzimy do salki katechetycznej .

Parafia pw. św. Joachima i św. Anny w Legnicy

al. Rzeczypospolitej 135

Lider wspólnoty: Janusz Wyżliński tel.: 721 222 611 e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Duszpasterz wspólnoty: ks. Tomasz Czernik

www