Jesteśmy wspólnotą osób w różnym wieku, która powstała w styczniu 2013 roku. Są wśród nas małżeństwa i „single”. Pracujemy m.in. jako elektrycy, górnicy, muzycy, lekarze, nauczyciele i prywatni przedsiębiorcy. Wspólnie wielbimy Boga podczas Eucharystii, adoracji, rekolekcji, pielgrzymek, występów muzycznych i teatralnych. Pragniemy, by prowadził nas we wszystkim Duch Święty, dlatego nieustannie wsłuchujemy się w Jego tchnienia w naszych sercach i jesteśmy otwarci na Jego charyzmaty.

Dobrowolnie podejmujemy się rozmaitych zadań, np. organizacji: Salezjańskiego Kociołka Kultury, Orszaku Trzech Króli, Marszu dla Życia i Rodziny, Korowodu Świętych, Jasełek, Drogi Krzyżowej oraz wspierania osób biednych i chorych. Pomagamy sobie nawzajem w takich formach czy sytuacjach jak: modlitwa wstawiennicza, porady rodzinne, zakup auta czy roweru, opieka nad dziećmi lub naprawa sprzętu domowego.

Raz w tygodniu spotykamy się w salce Salezjańskiego Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Lubinie na modlitwie i formacji duchowej. Naszym opiekunem jest ks. Marcin Kozyra SDB. Naszym celem jest wzrastać w wierze, nadziei i miłości, wielbić Boga i służyć ludziom, zwłaszcza w naszych macierzystych parafiach. Dlatego we wspólnocie „Nazaret” ładujemy nasze duchowe akumulatory i wracamy do domu, do parafii, by zmieniać świat dla Jezusa.

Zapraszamy każdego, kto chce przyłączyć się do nas. Chwała Panu!!!

Odpowiedzialni we wspólnocie:

* opiekun duchowy - ks. Marcin Kozyra SDB