Jesienna sesja Duszpasterstwa Rodzin

Jesienna sesja Duszpasterstwa Rodzin

W miniony weekend mieliśmy możliwość jako Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej wziąć udział w Jesiennej Sesji Duszpasterstwa Rodzin, która odbywała się w Częstochowie, w łączności z Ogólnopolską Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin.

Na sesji byli obecni przedstawiciele Duszpasterstw Rodzin z całej Polski, a także członkowie Rady ds. Rodziny KEP: bp Wiesław Śmigiel-przewodniczący Rady, bp Romuald Kamiński i bp Adam Wodarczyk.

Mieliśmy także możliwość przywitania się na ogólnopolskim forum, jako nowa ekipa DR Diecezji Legnickiej.

Wzięliśmy także udział w niezwykle interesującym wykładzie na temat zachowań samobójczych wśród młodzieży, który przedstawił ks. Tomasz Trzaska – kapłan diecezji łomżyńskiej, ekspert Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Omawialiśmy także plan i program peregrynacji relikwii bł. rodziny Ulmów po diecezjach w Polsce. Już niebawem podamy więcej informacji o peregrynacji w naszej Diecezji.

Na koniec wzięliśmy udział w Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, zawierzając Jej małżeństwa, rodziny, i całe Duszpasterstwo Rodzin.