VII Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej

Zapraszamy serdecznie na VII Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca w Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie!

W programie

VII kongresu Rodzin

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Rozpoczynamy adoracją, którą poprowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich wraz z zespołem "Nazaret". Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji rodzin!

Eucharystia

z Aktem Zawierzenia Rodzin pod przewodnictwem
Biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego
W czasie Eucharystii będziemy modlić się za rodziny,
a na koniec zawierzymy siebie , rodziny swoje i całej Diecezji Świętej Rodzinie przez wstawiennictwo patrona Sanktuarium - świętego Maksymiliana Marii Kolbe!

Wykład i warsztaty "moje dziecko i internet - jak to ogarnąć"

Na początek: wykład "Dzieci w wirtualnej sieci" - propozycja dla rodziców i opiekunów dzieci w każdym wieku. Będzie mowa o uniwersalnych zasadach, dotyczących obecności dzieci i młodzieży w świecie wirtualnym, o zagrożeniach, sygnałach ostrzegawczych i profilaktyce. Na wykład - wstęp wolny, bez zapisów.
Później: warsztaty dla rodziców "Cyfrowa równowaga - jak zadbać o zdrowe relacje nastolatka ze światem wirtualnym" - konkretnie o tym, co zrobić, by nastoletnia pociecha nie zatraciła się w Internecie i mediach społecznościowych.
Na warszaty dla rodziców nastolatków obowiązują zapisy pod numerem: 504 101 530. Udział bezpłatny!
Spotkania poprowadzi Bogna Białecka, psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, autorka licznych programów profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci odzieży i profilaktyki uzależnień cyfrowych oraz publikacji w tym zakresie, m. in. poradników dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” oraz „Nastolatki w wirtualnym tunelu”. Redaktor czasopisma „Wychowujmy” wydawanego przez ORE. Autorka szeregu poradników dotyczących wychowania i relacji. W roku 2022 odznaczona Odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka oraz Srebrnym Krzyżem zasługi.

świadectwa rodzin i małżeństw

wspólnie wysłuchamy świadectw rodzin z różnym stażem - o ich łatwiejszych i trudniejszym momentach życia ze sobą nawzajem i z Bogiem!
W czasie świadectw - podobnie jak w czasie wykładu - zapewniamy opiekę nad dziećmi.

Koronka do miłosierdzia bożego
z indywidualnym błogosławieństwem rodzin

Modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego poprowadzi zespół EPIFANIA z parafii św. Jana Sarkandra w Lubinie, a po wspólnej modlitwie - odbędzie się indywidualne błogosławieństwo rodzin.

Ponadto
zapraszamy na obiadowy poczęstunek, a także do skosztowania kawy, herbaty i wypieków w parafialnej kawiarence. W planie także animacje i zabawy dla dzieci, okazja do spotkania i rozmowy z przedstawicielami ruchów i wspólnot działających na rzecz rodzin na terenie naszej Diecezji, a także - gra terenowa o Patronie Sanktuarium!

koncert zespołu niemaGOtu

Zespół niemaGOtu powstał w 2015 roku, kiedy opracowany przez jego członków utwór „Błogosławieni miłosierni” został wybrany Hymnem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Przebojem „Nie mądrość świata tego [Marana tha]” grupa potwierdziła swój twórczy potencjał, zaś kolejnymi, takimi jak „Nie ma Go tu, wstał!”, „Psalm 126” czy „Biada”– zyskała dziesiątki tysięcy fanów oraz miliony wyświetleń na YouTube. W lot rozpoznawane teksty i melodie autorstwa Kuby Blycharza, folkowy, bezkompromisowy zaśpiew wokalistki – Oli Maciejewskiej oraz zaangażowana, pełna pasji gra czołowych krakowskich instrumentalistów stały się cechami wyróżniającymi niemaGOtu na tle innych zespołów chrześcijańskich. Również bezkompromisowość w zwiastowaniu Ewangelii wsparta poruszającymi aranżami na band, chór i niejednokrotnie instrumenty orkiestrowe, uczyniła niemaGOtu bardzo wyraźnym głosem wołającym we współczesnym Kościele: Przyjdź!

dotyczące VII kongresu Rodzin

Formularz zapisu

Ze względów logistycznych prosimy grupy zorganizowane o zgłaszanie uczestnictwa za pomocą formularza