Spotkanie dla małżeństw „Razem, a jednak osobno”

Spotkanie dla małżeństw „Razem, a jednak osobno”

24 maja w Domu Słowa miało miejsce drugie już popołudniowe spotkanie dla małżeństw organizowane przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Razem, a jednak osobno – potrzeby w relacji – wyrażanie i wsłuchiwanie się”.
Pierwszym elementem tej nietypowej randki małżeńskiej były warsztaty, poprowadzone przez Anetę Rams, żonę i mamę, terapeutę NEST. Uczestnicy odkrywali różne sposoby wyrażania uczuć, zastanawiali się nad filarami relacji, poznawali i trenowali wykorzystanie elementów komunikacji otwartej w wyrażaniu potrzeb.
Później, w kolejnej części spotkania mieli możliwość wykorzystać tę wiedzę w praktyce – był to czas na rozmowę, której punkt wyjścia stanowiły wykonane przez nich wcześniej zadania. Każde z małżeństw biorących udział w warsztatach dialogowało oddzielnie, każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce w gościnnej przestrzeni Domu Słowa
Po krótkim podsumowaniu pracy warsztatowej i części dialogowej, małżeństwa mogły wspólnie adorować Najświętszy Sakrament, aby swoją ludzką pracę i ludzkie wysiłki połączyć z Bożą łaską, która tak bardzo jest potrzebna, by wytrwać w miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej.